Akcja profilaktyczno-edukacyjna “Bezpiecznie nad wodą – pokazy ratownictwa wodnego PIRKFiS” na basenie MOSiR w Jaśle zakończona

Akcja profilaktyczno-edukacyjna “Bezpiecznie nad wodą – pokazy ratownictwa wodnego PIRKFiS” na basenie MOSiR w Jaśle zakończona

Dnia 21 lutego 2024r. mieliśmy okazję zorganizować akcję profilaktyczną “Bezpiecznie nad wodą – pokazy ratownictwa wodnego” skierowaną dla młodzieży z jasielskich szkół. Młodzież szkolna, w liczbie około 200 osób, aktywnie uczestniczyła w całym wydarzeniu. Uczestnicy otrzymali elektroniczne materiały do akcji z kodów QR. Było to prawdziwe widowisko łączące w sobie wiedzę i przestrogę. Pokazy nie tylko uświadomiły, ale również umożliwiły aktywny udział 3 uczestnikom w symulowanych akcjach ratunkowych jako poszkodowani.

Nasi ratownicy wodni – Daniel, Szymon, Antoni, Robert – zaprezentowali szeroki zakres umiejętności w akcjach indywidualnych jak i zespołowych, które są kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci i młodzież mieli okazję dowiedzieć się, jak działa system ratownictwa, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz jak postępować w przypadku zagrożenia. Całość zakończona była konkursem pytań z nagrodami. Po pokazach każdy ochotnik miał możliwość podejścia do naszego namiotu RKO i sprawdzenia umiejętności resuscytacji.
Namiot stanowił również punkt odbioru nagród za aktywny udział. Rozdane nagrody podczas tego wydarzenia to: czepki pływackie, kubki ceramiczne i bony o wartości 100 zł. Łączna pula nagród i upominków przekazana dla młodzieży wyniosła 2300 zł. Ponad to każdy z uczestników mógł BEZPŁATNIE podejść do egzaminu na kartę pływacką.

Otrzymaliśmy pozytywne opinie od nauczycieli jasielskich szkół podstawowych, którzy zauważyli brak takich inicjatyw w regionie. W związku z czym planujemy w niedługim czasie kolejne wydarzenie na jasielskim basenie. Oprócz zaproszonej młodzieży ze szkół zapraszamy wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych. Wstęp na akcję będzie zawsze BEZPŁATNY ponieważ drzwi naszych wydarzeń są otwarte dla każdego. Zachęcamy również do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Całość akcji sfinansowana była dzięki środkom z Powiatu Jasielskiego, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję – do zobaczenia.

admin
portfel@testin.pl
Brak komentarzy

Dodaj komentarz