Historyczny lot drona transportowego nad Lublinem. Byliśmy tam !!

Historyczny lot drona transportowego nad Lublinem. Byliśmy tam !!

W dniu 11 maja 2021 roku w Lublinie mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym przez Lublinensis Dron Transport Sp. z o.o. ze Spartaqs Group.

Po raz pierwszy w historii, w stolicy Województwa Lubelskiego odbył się przelot drona transportowego firmy Spartaqs dla sieci sklepów Decathlon. Dron dostarczył przesyłkę, która zawierała koszulki, zegarek i paletki ze sklepu prosto do domu klienta. Taki rodzaj doręczania paczek klientom to przyszłość, a pokaz udowodnił, że jest to możliwe już teraz.

Dron firmy Spartaqs wystartował sprzed sklepu DECATHLON na Węglinie, a następnie przetransportował przesyłkę na drugi koniec miasta. Napędzany ośmioma silnikami dron marki Hermes V8M w ciągu kilku minut dotarł do domu klienta pod Lublinem. Pozostawił przesyłkę, a następnie pokonał drogę powrotną do sklepu DECATHLON. Lot odbywał się przy pięknej wiosennej pogodzie na wysokości 120 metrów.

Organizatorem testowego pokazu był Pan Kamil Chrzan, który w niedalekiej przyszłości planuje stworzyć flotę pojazdów latających, które mogłyby dostarczać paczki między lubelskimi firmami, sklepami, urzędami czy zwykłymi mieszkańcami.

Tym samym dzień 11 maja 2021 roku stał się dla Lublina dniem wyjątkowym, gdyż po raz pierwszy urządzenie tego typu wykonało lot, transportując paczkę ze sklepu do klienta oraz pokonując całą trasę bez udziału człowieka.

 

źródło: lublin112.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz