Kolejna edycja kursu na Ratownika Wodnego dobiegła końca !!

Kolejna edycja kursu na Ratownika Wodnego dobiegła końca !!

logo_pirkfis

W środę 25 sierpnia 2021 roku zakończył się kurs dla ratowników wodnych zorganizowany na jeziorze Żwirownia w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne nad zalewem były prowadzone przez doświadczonych instruktorów Ratownictwa Wodnego Polskiego Instytutu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu.

W trakcie kursu kandydaci na ratowników wodnych uczyli się m.in. zasad udzielania pierwszej pomocy, tego jak rozróżnić w tłumie kąpiących się osobę tonącą, sposobów wykorzystywania podczas akcji lin i różnego rodzaju sprzętu ratowniczego. Poznawali także prawne podstawy ratownictwa wodnego i obowiązki ratowników. Istotną częścią szkolenia były manewry łódką wiosłową, rzuty na 4 stanowiskach do celu: rzut kołem ratunkowym.

Egzamin składał się z części teoretycznej – testu sprawdzającego wiedzę z zakresu ratownictwa wodnego oraz części sprawnościowej.

Kursantom, którzy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym – GRATULUJEMY.

Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych na kolejne organizowane przez nas kursy na Ratownika Wodnego, Instruktora Ratownictwa Wodnego, Instruktora Pływania oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).

admin
portfel@testin.pl
Brak komentarzy

Dodaj komentarz