Każdy kto używa drony lub bezzałogowe statki powietrzne do celów innych niż rekreacyjne i sportowe musi posiadać świadectwo kwalifikacji UAVO wraz z odpowiednim uprawnieniem VLOS, BVLOS lub innym, które uzyskać można tylko i wyłącznie poprzez zdanie egzaminu państwowego lub egzaminu wewnętrznego. W przypadku uprawnień UAVO VLOS do 4 kg obowiązuje jedynie egzamin wewnętrzny przeprowadzany przez ośrodek – na pozostałe uprawnienia obowiązuje egzamin państwowy.
Organizujemy egzaminy UAVO VLOS (w zasięgu wzroku) i UAVO BVLOS (poza zasięgiem wzroku) na terenie całego województwa podkarpackiego w szczególności w takich miejscowościach jak: Rzeszów, Ropczyce, Stalowa Wola, Łańcut, Jasło, Krosno, Sanok, Dębica, Mielec, Tarnobrzeg, Lesko, Przemyśl, Leżajsk, Mielec, Ustrzyki, Jarosław, Przemyśl, Przeworsk, Kolbuszowa, a także na terenie całej Polski:
w Krakowie, Kielcach, Radomiu, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie Gorzowie Wielkopolskim.
UWAGA !!! Jesteśmy w stanie zorganizować egzamin na terenie całej Polski. Jeśli interesuje Cię egzamin w innej miejscowości niż oferowana przez nas skontaktuj się z nami.
Cena
Warunki uczestnictwa:
✔ Ukończony 16 rok życia,
✔ Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców/opiekunów prawnych na przystąpienie do szkolenia lotniczego,
✔ Osoby poniżej 16 roku życia zobowiązane są dodatkowo do odbycia szkolenia w obecności rodzica/opiekuna prawnego.
Egzamin państwowy UAVO – część teoretyczna
Część teoretyczną egzaminu państwowego stanowi test wyboru (a,b,c,d). Zazwyczaj przypada po 12 pytań na jeden moduł przedmiotowy a odpowiedzi udzielane są na karcie odpowiedzi. Zakres materiału zależy od rodzaju uprawnienia o które ubiega się kandydat. Czas trwania egzaminu wyrażon w minutach jest iloczynem ilości pytań x 1 minuta.
W ramach jednaj opłaty egzaminacyjnej do egzaminu teoretycznego można podejść trzykrotnie, przy czym w kolejnych podejściach poprawiamy jedynie moduły, których nie zaliczono uprzednio. Egzamin teoretyczny jest zaliczony dopiero wtedy, gdy kandydat na operatora UAVO uzyska wynik minimum 75% z każdego z modułów egzaminacyjnych. Po pozytywnym przejściu części teoretycznej kandydat przystępuje do części praktycznej egzaminu państwowego UAVO.
Egzamin państwowy UAVO – część praktyczna
Część praktyczna egzaminu państwowego UAVO jest zależna od rodzaju uprawnienia na które zdaje kandydat. Jest to zestaw zadań wykonywanych według zasad VLOS, BVLOS lub FPV w różnych trybach lotu ATTI, GPS lub czasem FLY i MANUAL.
Egzaminator państwowy LKE, może w trakcie egzaminu praktycznego zadawać pytania teoretyczne w szczególności w zakresie obsługi sprzętu, przygotowania operacyjnego i zasad użytkowania i procedur rezerwacji przestrzeni lotniczej.
Część egzaminu praktycznego może odbywać się na ziemi lub też z wykorzystaniem symulatorów lotu. Przed egzaminem praktycznym egzaminator w jednoznaczny sposób określa jego przebieg a po jego ukończeniu podaje wynik wraz z uzasadnieniem.
Zakres szkolenia teoretycznego:
Część praktyczna szkolenia VLOS:
PROCEDURA ZAPISÓW
Aby zostać wpisanym na listę kursantów, na dany termin należy:
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!!!
Szczegółowe informacje
na temat oferty pod numerem:
Tel. 17 200 00 11
Tel. 881 848 881
lub e-mail: biuro@pirkfis.pl
Informacje dodatkowe
Promocja do 10% przy wpłacie pełnej kwoty gotówką lub przelewem na konto firmowe. Przy zebraniu grupy co najmniej 8 osób, zrobisz kurs bezpłatnie.
Za każdą zgłoszoną osobę kurs do 10% taniej !