KURS NA RATOWNIKA WODNEGO

Kurs na Ratownika Wodnego to kurs po ukończeniu którego przystąpisz do egzaminu a po jego zdaniu otrzymasz uprawnienia zawodowe ważne w kraju i za granicą, umożliwiające pracę na basenach, kąpieliskach i innych obiektach wodnych.

Szkolenie na Ratowników Wodnych obejmuje co najmniej 63 godziny – 20 godzin zajęć teoretycznych i 43 godziny zajęć praktycznych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym). Uzyskane uprawnień zawodowe ważne są bezterminowo.

Pamiętaj !!! Jako Ratownik Wodny możesz nieustannie podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje w ratownictwie wodnym tym samym możesz liczyć na wzrost wynagrodzenia za wykonywaną pracę. ->sprawdź system wynagrodzeń pracowników w PIRKFiS.

Nowość !!! Specjalnie dla Państwa połączyliśmy kurs na Ratownika Wodnego ze szkoleniem z obsługi drona (do 12 godzin szkolenia).

 

Terminy i numery kursów:

21.09 – 27.09.2020 – numer 01/RW/20

05.10 – 11.10.2020 – numer 02/RW/20

19.10 – 25.10.2020 – numer 03/RW/20

09.11 – 15.11.2020 – numer 04/RW/20

  1099 zł -> 999 zł (kurs + egzamin)

 • Ukończony 18 rok życia,
 • Oświadczenie o braku przeciwwskazań do odbycia kursu,
 • Sprawność na poziomie karty pływackiej – kliknij tutaj -> złoty czepek.

Po zaliczonym kursie i zdanym egzaminie otrzymasz:

 • Dożywotnie uprawnienia zawodowe do wykonywania pracy jako samodzielny Ratownik Wodny na kąpieliskach i pływalniach w całym kraju i za granicą,
 • Właściwe przygotowanie merytoryczne i praktyczne do podjęcia pracy,
 • Wpis do bazy specjalistów PIRKFiS i wsparcie organizacyjne z możliwością podjęcia pracy zaraz po kursie,
 • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych,
 • Plastikową legitymację Ratownika Wodnego PIRKFiS,
 • Zniżki przewidziane dla członków Instytutu + 99 zł bon rabatowy na kurs KPP.

Program szkolenia ratowników wodnych opracowany przez Polski Instytut Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu przygotowany został na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym. Egzamin praktyczny, do którego można przystąpić po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego obejmuje siedem zadań, wyszczególnionych w §6 Rozporządzenia Ministra w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.

Uczestnik szkolenia będzie musiał:

 1. przepłynąć sposobem dowolnym po skoku startowym 400 m w czasie nie dłuższym niż 8 min,
 2. przepłynąć dystans 25 m pod lustrem wody z wydobyciem dwóch przedmiotów leżących w odległości od 2 m do 2,5 m po obu stronach linii płynięcia,
 3. przepłynąć sposobem ratowniczym (z głową nad powierzchnią wody) dystans 50 m w czasie poniżej 55 s,
 4. przepłynąć w czasie nie dłuższym niż 2 min 40 s ratowniczą łodzią wiosłową lub kajakiem za pomocą dwóch wioseł dystansu 75 m w linii prostej do boi (pławy), dopłynąć do niej rufą oraz powrócić do miejsca startu za pomocą jednego wiosła,
 5. przeprowadzić symulowaną akcję ratowniczą, polegającą na przepłynięciu dystansu co najmniej 20 m, wydobyć manekina położonego na dnie i zholować go w pasie ratowniczym do brzegu na dystansie 20 m,
 6. holować tonącego bez przerwy i zatrzymać na dystansie 150 m, z zastosowaniem trzech sposobów holowania – każdy na dystansie 50 m,
 7. wyciągnąć na brzeg o wysokości co najmniej 30 cm od lustra wody lub na pokład łodzi osobę poszkodowaną i ułożyć ją w pozycji umożliwiającej udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Aby zostać wpisanym na listę kursantów, na dany termin należy:

 1. Wpłacić pełną kwotę za kurs z góry lub przedpłatę w wysokości 400 zł na konto bankowe: mBank nr 43 1140 2004 0000 3202 7828 5313 pozostałą część wpłaty należy przelać najpóźniej do 7 dni przed rozpoczęciem kursu. W tytule przelewu podajemy Imię i Nazwisko oraz numer kursu.
 2. Wysłać e-mail z danymi imię i nazwisko, data urodzenia, termin kursu oraz potwierdzenie dokonania przelewu na e-mail: biuro@pirkfis.pl

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt: tel. + 48 17 200 00 11, +48 888 881 991.

Co należy zabrać na kurs:

– 1 zdjęcie legitymacyjne
– Jeżeli kurs jest na basenie: czepek i okulary do pływania
– Strój pływacki
– Krem z filtrem UV
– Notatnik, długopis
– Osoby na obóz ratowniczy na jeziorze: płetwy, maskę, fajkę nurkową, czapkę, kurtkę

 

Ważna informacja: jeśli nie umiesz pływać, nie zapisuj się na kurs Ratownika Wodnego. Nie jest to kurs nauki pływania. Ratownik musi umieć dobrze pływać, jeśli ma nieść pomoc innym ludziom.

 

Promocja do 10% wartości kursu dla każdego polecającego. Zasady promocji są proste poleć znajomemu nasz kurs, a otrzymasz od nas do 10% zniżki na wybrany przez siebie kurs lub szkolenie z naszej oferty.

PODKARPACKIE

kurs na ratownika wodnego Rzeszów, kurs na ratownika wodnego Przemyśl, kurs na ratownika wodnego Krosno, kurs na ratownika wodnego Stalowa Wola, kurs na ratownika wodnego Tarnobrzeg, kurs na ratownika wodnego Mielec, kurs na ratownika wodnego Jarosław, kurs na ratownika wodnego Jasło, kurs na ratownika wodnego Dębica, kurs na ratownika wodnego Sanok, kurs na ratownika wodnego Łańcut, kurs na ratownika wodnego Leżajsk, kurs na ratownika wodnego Kolbuszowa, kurs na ratownika wodnego Kołaczyce, kurs na ratownika wodnego Nisko, kurs na ratownika wodnego Sędziszów Małopolski, kurs na ratownika wodnego Brzozów, kurs na ratownika wodnego Lesko, kurs na ratownika wodnego Ulanów, kurs na ratownika wodnego Przeworsk, kurs na ratownika wodnego Ropczyce, kurs na ratownika wodnego Baranów Sandomierski, kurs na ratownika wodnego Nowa Dęba, kurs na ratownika wodnego Kańczuga, kurs na ratownika wodnego Ustrzyki Dolne, kurs na ratownika wodnego Dukla, kurs na ratownika wodnego Cieszanów, kurs na ratownika wodnego Strzyżów, kurs na ratownika wodnego Jedlicze, kurs na ratownika wodnego Głogów Małopolski, kurs na ratownika wodnego Nowa Sarzyna, kurs na ratownika wodnego Iwonicz Zdrój, kurs na ratownika wodnego Narol, kurs na ratownika wodnego Pilzno, kurs na ratownika wodnego Boguchwała, kurs na ratownika wodnego Sieniawa, kurs na ratownika wodnego Dynów, kurs na ratownika wodnego Sokołow Małopolski, kurs na ratownika wodnego Tyczyn, kurs na ratownika wodnego Błażowa, kurs na ratownika wodnego Rudnik nad Sanem, kurs na ratownika wodnego Zagórz, kurs na ratownika wodnego Oleszyce, kurs na ratownika wodnego Radymno, kurs na ratownika wodnego Pruchnik, kurs na ratownika wodnego Przecław, kurs na ratownika wodnego Radomyśl Wielki, kurs na ratownika wodnego Lubaczów, kurs na ratownika wodnego Jasionka, kurs na ratownika wodnego Grodzisko-Miasteczko.

 

DODATKOWE

kurs ratownik wodny, kurs ratownika wodnego, kurs ratownika wopr, kurs na ratownika, ratownik wodny, szkolenie na ratownika wodnego, kurs młodszy ratownik wodny.

Zobacz inne kursy