KURS WATSU BASIC

kurs_watsu_basic_polski_instytut

Watsu® jest to łagodna forma terapii wykonywana przez terapeutę w wodzie o odpowiedniej temperaturze. Łączy w sobie techniki shiatsu, elementy masażu, stretchingu i miękkiej mobilizacji stawów.

Koncepcja ta powstała w 1980 roku w Harbin Hot Springs w Kalifornii (USA). Twórcą Watsu® jest Harold Dull, który połączył pracę w wodzie z masażem Shiatsu, gdzie bardzo ważny jest aspekt kontaktu terapeuty z pacjentem, jego „obecność” podczas sesji.

Efektem jednoczesnego oddziaływania na ciało właściwości fizycznych wody i masażu, połączonych z odpowiednimi sekwencjami ruchowymi jest osiągnięcie głębokiej relaksacji. Sesję Watsu® przeprowadza się indywidualnie z klientem w ciepłej wodzie, co jest podstawą skuteczności tej metody. Jest to najbardziej rozwinięta forma pracy z ciałem z wykorzystaniem środowiska wodnego.

W Polsce coraz częściej koncepcja ta ma zastosowanie w rehabilitacji, branży SPA, wellness oraz odnowie biologicznej sportowców. To właśnie z Watsu ® wywodzą się takie metody jak: Water Dance, Healing Dance, Aquatherics i JaharaTechnique.

 

Kurs jest certyfikowany przez Worldwide Aquatic Bodywork Association (WABA). Certyfikacja ta pozwala na kontynuowanie szkolenia oraz uzyskanie uznawanych na świecie uprawnień terapeutycznych (WatsuPractitioner).

 

Prowadzący: mgr Krzysztof Miłkowski – Wykładowca Halliwick (IHA Rec. Lecturer), Instruktor/Terapeuta Watsu (WABA Rec.), Terapeuta Halliwick, Terapeuta Bad Ragaz Ring Method, Dyplomowany Terapeuta PNF, na co dzień pracujący w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli z osobami niepełnosprawnymi, głównie z uszkodzeniami i zaburzeniami neurologicznymi. Od kilkunastu lat zajmuje się usprawnianiem i wspomaganiem rozwoju z wykorzystaniem środowiska wodnego.

Kurs jest dedykowany w szczególności dla: fizjoterapeutów, rehabilitantów, masażystów i, specjalistów odnowy biologicznej.

Osoby nie mające medycznego wykształcenia (anatomia, fizjologia) mogą również uczestniczyć w kursach, jednak w przypadku chęci uzyskania uprawnień terapeutycznych muszą uzupełnić to wykształcenie. Przypadki takie rozpatrywane są indywidualnie. Watsu® może być również stosowane na użytek domowy, dlatego zapraszamy do udziału w kursach inne osoby zainteresowane tą terapią. Nie ma określonych wymagań dotyczących wykształcenia kandydatów.

.

Osoby cierpiące na lęk przed wodą powinny zgłosić taką informację wcześniej.

Miejsca i terminy: 16-17.01.2021r.

Czas trwania: 2 dni

16h dydaktycznych (1-2h zajęć teoretycznych i 6-7h zajęć praktycznych w wodzie/dzień)

 • Cena: 800 zł
  Liczba miejsc ograniczona:10-12 osób.

Uwagi organizacyjne:

Na zajęcia należy zabrać ze sobą dwa stroje kąpielowe, czepek, 2 ręczniki, butelkę lub bidon na wodę, minerały i multiwitaminy lub napój izotoniczny. Okulary pływackie nie są używane podczas zajęć. Jeśli uczestnik nosi szkła kontaktowe musi je wyjąć przed zajęciami w wodzie, może założyć zwykłe okulary z zabezpieczeniem przed spadnięciem, np. gumką. Nie używa się żadnych pianek ocieplających w czasie zajęć w basenie.

 

Masz więcej pytań, zadzwoń lub napisz.

Szczegółowe informacje na temat oferty

pod nr tel. 535 280 323

Umiejętności po kursie:

Osoba która ukończyła kurs zapoznała się z podstawowymi zasadami, sekwencjami i technikami Watsu®. Posiada wiedzę i praktykę w zakresie bezpiecznego i efektywnego prowadzenia sesji. Skupia się na jakości relacji z drugą osobą oraz na płynności ruchów podczas wykonywania i łączenia poszczególnych technik.

Kurs jest pierwszym modułem profesjonalnego szkolenia Watsu.

Program kursu:

Zajęcia teoretyczne:

 1. Historia Watsu®
 2. Bodźce fizyczne działające podczas sesji Watsu®
 3. Zastosowanie w terapii
 4. Wskazania i przeciwwskazania
 5. Proces certyfikacji terapeutów
 6. Zasady bezpieczeństwa
 7. Etyka pracy

Zajęcia praktyczne:

 1. Właściwości fizyczne środowiska wodnego
 2. Prawidłowy dobór i sposoby zakładania floats’ów
 3. Prawidłowe wsparcie ciała unoszącego się na wodzie
 4. Pozycja ciała i praca nóg
 5. Podstawowe sekwencje Watsu®
 6. Płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi technikami

 

Zapisów można dokonać przesyłając e-mail na adres:biuro@pirkfis.pl zawierając następujące dane uczestnika: imię, nazwisko, numer kontaktowy, adres email, datę i miejsce urodzenia oraz załączyć potwierdzenie dokonania wpłaty zaliczki tytułem: KURS WATSU BASIC w kwocie 300 zł. Zapisy i wpłaty najpóżniej do 4 stycznia 2021r. na konto mBank nr 43 1140 2004 0000 3202 7828 5313.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW !!!

Organizator: Polski Instytut Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu

 

 

Zobacz inne kursy